3.7.2020

Vrtiću uručena donacija ovogodišnje humanitarne akcije

Jučer smo uručili sredstva prikupljena u humanitarnoj akciji ovogodišnje Rijeke psihologije. Situacija s pandemijom malo je pomaknula vrijeme uručivanja, ali za dobra djela nikad nije kasno.

Predsjednica Organizacijskog odbora Ines Jakovčić uručila je prikupljenih 16 226,00 kn ravnateljici Dječjeg vrtića Rijeka Davorki Guštin, a uručivanju su prisustvovale i članice stručnog tima vrtića. Ovogodišnja humanitarna akcija bila je namijenjena prikupljanju sredstava za nabavu opreme za rad s djecom s poremećajem iz spektra autizma u Dječjem vrtiću Maestral u kojem se provodi poseban program za djecu s navedenim teškoćama. Prikupljenim sredstvima nabavit će se interaktivne led ploče i ostala didaktička sredstva koja potiču senzomotorni razvoj djece te softverski paket „Boardmaker“ za izradu i rad sa slikovnim komunikacijskim simbolima.

Podsjećamo da je ovo najveći iznos prikupljen humanitarnom akcijom, na što smo jako ponosni. Još jednom se zahvaljujemo volonterima koji su izrađivali i prodavali promo materijale, kao i građanima koji su se uključili u akciju. Ovime smo službeno zaključili Rijeku psihologije 2020, a pripreme za obljetničku desetu manifestaciju su već u tijeku. Pratite nas na društvenim mrežama i ostanite u kontaktu s psihologijom.